Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

Europejski Dzień Języków w Sienkiewiczówce
6

Dzień Języków przebiegał w miłej i słodkiej atmosferze - na wszystkich przerwach można było nabyć (za symboliczna opłatą) ciasteczka wypiekane wg przepisów różnych narodów oraz zaparzaną na różne sposoby herbatę. 

Tradycyjnie już tego dnia odbyły się w naszej szkole trzy konkursy językowe, w których uczniowie walczyli o miano NAJLEPSZEGO POLONISTY, NAJLEPSZEGO ANGLISTY I NAJLEPSZEGO GERMANISTY . Na wyniki jeszcze czekamy… Ściany szkolnego holu przyozdobiły oryginalne plakaty przedstawiające różne europejskie kraje i języki ich mieszkańców. Czy wiecie, co znaczy po hiszpańsku: „hola!”, albo „bonjour !”- po francusku, czy „извини́те” po rosyjsku? – pooglądajcie koniecznie prace naszych uczniów!

1 2
4 5