Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

Żywa lekcja języka niemieckiego!
01

   W ostatnią środę odbyła się w naszej szkole nietypowa lekcja języka niemieckiego. Do szkoły przybyli Joachim i Clara Langer (mieszkańcy odległego Bielefeld na zachodzie Niemiec) – na zaproszenie uczniów naszej szkoły, przygotowującej się do odbycia stażu zawodowego w Lipsku (Leipzig). W ramach programu Erasmus+ odbywają oni dodatkowe przeszkolenie z komunikacji językowej i wiedzy o kraju sąsiednim.

IMAG1447 IMAG1449

 

   Podczas spotkania z gośćmi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w nawiązywaniu kontaktów w języku niemieckim, posłuchać o niemieckim systemie kształcenia oraz zapoznać się z powojenną historią Niemiec – podziałem na NRD i Niemcy Federalne, z życiem po jednej i drugiej stronie żelaznej kurtyny i z dramatami ludzi oddzielonych murem w Berlinie. A przede wszystkim była to okazja do przełamywania barier językowych w spotkaniu z osobami posługującymi się na co dzień językiem niemieckim. Naszym miłym gościom serdecznie dziękujemy!

IMAG1452 IMAG1453

 

Red. Magdalena Ignasińska