Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

PRZEDŚWIĄTECZNE SPOTKANIE
01

  W ostatni dzień szkolny mijającego roku społeczność naszej Sienkiewiczówki spotkała się w auli na krótkim programie utrzymanym w nastroju bożonarodzeniowym.

Artystycznie uzdolnione uczennice: JULIA GNIOT, NATALIA MATUS, IZABELLA WITEK i MARTA PUKAŁA zaśpiewały tradycyjne polskie kolędy, ponadto Julia i Natalia jako laureatki Powiatowego Konkursu Kolęd w językach obcych, który niedawno odbył się w naszej szkole, wykonały w języku niemieckim bardzo ciekawe interpretacje tych świątecznych utworów.

02

 

Wiersze nawiązujące do niepowtarzalnego klimatu polskiej Wigilii zaprezentowali- MARIKA MUCHA, PATRYK ŻMUDOWSKI, KORNEL WYGODA i MIKOŁAJ GOŚCINNY.

                  „Jako mówi nam wszystkim

                   dawne, odwieczne orędzie,

                   Z pierwszą na niebie gwiazdą

                   Bóg w naszym domu domu zasiędzie.......”

  Pod koniec, prowadzący to spotkanie, JOANNA POLCYN i KORNEL WYGODA, poprosili na scenę panią dyrektor, W.Folwarczną - Nowak, która złożyła pracownikom szkoły i uczniom życzenia świąteczno - noworoczne- RADOSNYCH, RODZINNYCH ŚWIĄT, W NOWYM ROKU WIELU SUKCESÓW OSOBISTYCH, SZKOLNYCH I SPEŁNIENIA MARZEŃ! 

                                                                            

/ red.-poloniści ZSP/