Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

DZIEŃ PATRONA 2016
01

 Dzień Patrona był jednocześnie podsumowaniem ROKU SIENKIEWICZA, w którym braliśmy udział w organizowanej na terenie miasta NARODOWEJ AKCJI CZYTANIA QUO VADIS oraz w promocji sylwetki i dzieł naszego patrona podczas wyjazdów do szkół podstawowych im. H. Sienkiewicza na terenie naszego powiatu.

 Zgodnie ze szkolną tradycją Dzień Patrona obchodzimy 10 grudnia, gdyż w tym dniu wręczane są laureatom Nagrody Nobla- a H. Sienkiewicz otrzymał ją w 1905r.

02 03
04 05

 

 Dnia 12 grudnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Patrona. Każdą oficjalną uroczystość rozpoczynamy wprowadzeniem sztandaru. Po odśpiewaniu hymnu mieliśmy okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą życiu, twórczości patrona. Następnie zostały wykonane utwory muzyczne - motywy filmowe z ekranizacji jego dzieł. „Quo vadis Domine” zaśpiewała moja koleżanka z klasy, Marta Pukała wraz z Julią Gniot z kl.1aTZ, a „Dumkę na dwa serca” wykonała uczennica Gimnazjum nr 2, Aleksandra Mantaj.

06 07
08 09

 

W drugiej części uczniowie 2 i 4 klas- Rafał Dubiak, Agata Jagła, Sara Tryba, Patryk Żmudowski odegrali scenki na podstawie słynnych dialogów z Trylogii. Szkolni artyści w sposób bardzo emocjonujący i fenomenalny, moim zdaniem, wcielili się w role bohaterów Trylogii. Zdecydowanie był to mój ulubiony punkt akademii ''-

Red. Karolina Walkowiak , kl. 1b TZ