Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

LISTOPADOWE ZADUSZKI ZE STANISŁAWEM GROCHOWIAKIEM
01

Uczniowie skupieni przy ZSP KULTURA przejęli tym razem aktywną rolę na kulturalnej niwie i stali się nie tylko odbiorcami, ale twórcami WIECZORU POEZJI. Ta zaduszkowa wieczornica została przygotowana 8.11 br. w kameralnej sali Biblioteki Publicznej, z okazji przypadającej w listopadzie 40 rocznicy śmierci Stanisława Grochowiaka.

02 03

 

Wiersze - komentarze poety do słynnych obrazów wielkich malarzy, wzbogacone o prezentację multimedialną zawierającą slajdy z tymi reprodukcjami, recytowali uczniowie klas 1,2,4 technikum hotelarskiego i gastronomicznego - AGATA JAGŁA, JOANNA POLCYN, KLAUDIA JAWORSKA, JULIA GNIOT, MARIKA MUCHA, KAROLINA WALKOWIAK, RAFAŁ DUBIAK. Wieczornicę zamykał nastrojowy, utrzymany w tonacji zaduszkowej wiersz pt. LISTOPAD. Recytatorzy zostali nagrodzeni gorącymi brawami i wyrazami uznania przez dyrektora biblioteki i zgromadzoną publiczność.

04 05

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do włączenia się w kolejne poetyckie wieczory....

15128657 1821982628086009 620786186 n

 

/ poloniści ZSP /