Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

Podsumowanie projektu edukacyjnego "Kołobrzeska 15-laboratorium"

Dnia 25.10.2016 roku uczniowie z Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli w Konferencji naukowej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza Oddział Zamiejscowy w Pile , na której podsumowano projekt edukacyjny „Kołobrzeska 15-laboratorium”, w ramach którego w/w uczniowie w roku szkolnym 2015/2016 odbywali zajęcia laboratoryjne z analizy fizycznej i chemicznej wody.

W ramach Konferencji odbyły się również warsztaty z Labbooka a także zajęcia wprowadzające do nowego projektu edukacyjnego na rok szkolny 2016/2016 „Nasze wody-ekosystem wodny w realiach społecznych miejscowości-Zaadoptuj rzekę”.

Konferencję uświetnił wykład Prof.dr hab. Stanisława Czachorowskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie nt. ”Zbadaj to sam-rzecz o odkrzesłowieniu uczniów w szkole”.

Wyjazd ten był poszerzeniem wiedzy i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych w aspekcie interdyscyplinarnym oraz przedmiotowym. Realizowane zostały treści podstawy programowej z przedmiotów zawodowych z ochrony środowiska.

red. Sylwia Rataj