Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
DSC 0025

14 października 2016 r. byliśmy współgospodarzami obchodów Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w trzcianeckiej hali sportowo-widowiskowej, a wraz z naszą szkołą przygotowali ją: Starostwo Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego i Młodzieżowy Dom Kultury.

DSC 0032 DSC 0050

 

W powiatowych obchodach DEN wzięło udział wielu znamienitych gości, wśród nich: radny sejmiku województwa wielkopolskiego, radni powiatowi, członkowie zarządu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w osobach starosty czarnkowsko-trzcianeckiego, pana Tadeusza Teterusa, wicestarosty, pana Jacka Klimaszewskiego oraz Janusza Rajka. Obecnością zaszczycili nas także: zastępca burmistrza Trzcianki, pani Grażyna Zozula, komendanci służb, inspekcji, straży, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych, wiceprezes Forum Gospodarczego Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, przedstawiciele biur poselskich, przedsiębiorcy i przedstawiciele firm wspierających placówki oświatowe, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez powiat czarnkowsko-trzcianecki, prezesi oddziałów związków zawodowych, nauczyciele doradcy, poczty sztandarowe, media. Obecni na uroczystości byli przedstawiciele Rady Młodzieży Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Most, nagradzani nauczyciele i inni pracownicy oświaty, stypendyści, ich rodzice oraz uczniowie trzcianeckich szkół ponadgimnazjalnych.  

DSC 0076 DSC 0104
DSC 0141 DSC 0145

 

W części oficjalnej najlepsze życzenia dalszych sukcesów i pasji złożył pracownikom oświaty starosta czarnkowsko-trzcianecki, pan Tadeusz Teterus, a następnie - przedstawiciele Rady Młodzieży, Monika Kordy i Maciej Czempiński. W tej części uroczystości znalazły się też podziękowania i wyróżnienia wręczone przedstawicielom firm wspierających oświatę, nagrody kuratoryjne i nagrody starosty ( spośród naszego grona nauczycielskiego zaszczyt ten przypadł pani Sylwii Rataj), nagrody dyrektorów placówek – współorganizatorów powiatowego DEN, a także nagrody dla uczniów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w minionym roku szkolnym– Listy Gratulacyjne dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów (otrzymała je m.in. uczennica Sienkiewiczówki, Lia Piechowiak) i stypendia Starosty Czarnkowsko-Trzcianeckiego ( otrzymały je także uczennice naszej szkoły: Małgorzata Klekota, Aleksandra Miszczyk, Anna Mleczak, Sara Tryba i Klaudia Jaworska).

DSC 0150 DSC 0159
DSC 0177 DSC 0205

 

Uroczystość rozpoczęła się eleganckim tańcem, walcem wiedeńskim, profesjonalnie wykonanym przez instruktora tańca MDK, pana Kamila Wargina i jego partnerkę taneczną, Wiktorię Cygan.

Atrakcyjne przerywniki muzyczne podczas tej podniosłej uroczystości, to dzieło uczniów czarnkowskiego ZSP im. J.Nojego, Kareny Szeląg, Moniki Kordy i Kamila Januszkiewicza, uczennicy trzcianeckiego ZSP im. H. Sienkiewicza, Natalii Matus, nauczycieli tej szkoły, pana Wiesława Łotysza i pana Marcina Walkowiaka oraz uczennicy trzcianeckiego LO, Agaty Wietrzyckiej.

DSC 0241 DSC 0275

 

Ostatni występ podczas uroczystości, to taniec brawurowo wykonany przez najmłodszych uczestników DEN, podopiecznych pani Anny Kapery, instruktorki tańca w trzcianeckim MDK.