Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

VII Powiatowa Konferencja Zdrowia Publicznego w Czarnkowie
DSC 0260

Dnia 10.10.2016 roku uczniowie z Technikum Ochrony Środowiska uczestniczyli w VII Powiatowej Konferencji Zdrowia Publicznego w Czarnkowie nt.” Bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody” na zaproszenie pani Dyrektor Beaty Kościelskiej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego z Czarnkowa. Należy podkreślić, iż byliśmy jedynymi uczniami wśród wielu zaproszonych gości. To duże wyróżnienie dla naszej szkoły.

DSC 0300 DSC 0398

 

Niezwykle interesującą prelekcję wygłosił pan dr inż. Łukasz Weber-Specjalista ds. technologii produkcji wody Konsultant komisji ds. bezpieczeństwa Zdrowotnego Wody przy Krajowej Radzie Sanitarno-Epidemiologicznej Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie.

Dotyczyła ona jakości wody , którą pijemy oraz pracy stacji Uzdatniania Wód również znajdujących się na terenie naszego powiatu. Były to cenne informacje edukacyjne zawarte w podstawie programowej zawodu Technik Ochrony Środowiska, dlatego cieszymy się, że mogliśmy brać w tym udział.

Red. Sylwia Rataj