Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

19.05.2016 DZIEŃ ZAWODOWCA - edukacyjnie, zawodowo i wesoło.
01

 Gościliśmy w naszej szkole młodzież gimnazjalną , która odkrywała tajniki zawodów technicznych. Uczestniczyła w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli naszej szkoły w branży hotelarskiej, gastronomicznej, ekologicznej, turystycznej oraz ekonomicznej. Odwiedzający nas uczniowie mieli również okazję wzbogacić swoją wiedzę o zdrowym odżywianiu podczas prelekcji pt. ”Wiesz co jesz? Prowadzonej przez panią Grażynę Libront z  Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna w Czarnkowie .

02 03
04 05

 

W szkole funkcjonował w tym czasie również Punkt poradnictwa dietetycznego oraz porad zdrowotnych , w którym uczniowie mogli skorzystać w bezpłatnych badań- pomiar  ciśnienia tętniczego, tlenku węgla w wydychanym powietrzu oraz  pomiar tkanki tłuszczowej. Była to świetna okazja, żeby pomyśleć o sobie i zadbać o swoje zdrowie.

Odbył się także Quiz z nagrodami prowadzony przez uczniów technikum zawodowego ZSP „Potyczki zawodowe –sprawdź się w przyszłym zawodzie”.

06 07
08 09

 

Podziękowania należą się wszystkim uczniom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia oraz nauczycielom, którzy jak zawsze stanęli na wysokości zadania-DZIĘKUJEMY.