Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

XV Pokaz Umiejętności Uczniowskich w Zawodzie Piekarz
01

 

Dnia 03. marca. 2018 roku odbył się już XV Pokaz Umiejętności Uczniowskich w Zawodzie Piekarz, organizowany przez Piekarnię „Rogalik” W.J. Dudek oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance.

DSC 0153 DSC 0155
DSC 0166 DSC 0181
DSC 0189 DSC 0207

 

 

W tym roku aż 12 uczniów z całej Wielkopolski pokazywało swoje umiejętności. Przygotowywano m.in. bułki, chałki, drożdżówki oraz elementy dekoracyjne na bochenek chleba. Kilkugodzinne zadanie wymagało sporych umiejętności i dużego nakładu pracy, a wszystko odbywało się pod czujnym okiem trzcianeckiej piekarni i zaproszonych gości.

DSC 0257 DSC 0264
DSC 0291 DSC 0303
DSC 0328 DSC 0416

 

Po ukończeniu zadania do oceny wypieków przystąpiła komisja w składzie: Burmistrz Trzcianki, pan Krzysztof Czarnecki, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Trzciance, pan Ryszard Woźny, członek Zarządu Cechu Rzemiosł Różnych w Pile, pan Stanisław Pirch oraz Dyrektor ZSP im. H. Sienkiewicza w Trzciance, pani Wioletta Folwarczna - Nowak. Spośród wielu prac wybrali te najpiękniejsze i wydali werdykt. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

•          "Najładniejszy eksponat artystyczny" - Krystian Koniuszy,

•          "Najładniejsza bułka" – Kacper Siwek,

•          "Najładniejsza drożdżówka" – Radosław Nijak,

•          "Najładniejsza chałka" – Maria Smołko,

•          "Najładniejszy rogalik" – Karol Czerwiński,

•          "Najładniejsza kajzerka" - Paulina Szemczyńska,

•          "Najładniejsza plecionka" – Weronika Gawlicka.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy nieustającej pasji w obranym zawodzie.

Anna Nitschke