Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
im. Henryka Sienkiewicza w Trzciance

NA ŚWIADECTWACH ODLECIELI ABSOLWENCI...
 DSC 0736

 ,, Na świadectwach , wzbici w radość , odlecieli uczniowie...'' tak  napisał  kiedyś Julian Przyboś i tak było  w naszej szkole w miniony piątek , 24 kwietnia...To były ostatnie, w życiu uczniów klasy 4aTZ , szkolne świadectwa, na  których  znajdowała się  informacja  o  ukończeniu Technikum , a tym samym uzyskaniu wykształcenia średniego !!!

Odlecieli z  Sienkiewiczówki wzbici  nie tylko w radość , także w dumę , z widocznym na ich  twarzach  wzruszeniem i śladami łez ...To  wzruszenie  towarzyszyło im od  początku  uroczystości , która  miała  miejsce  w  auli i  której  towarzyszył , oczywiście , Sztandar szkoły. Gdy konferansjerzy - ALEKSANDRA  WITCZAK  i  ADRIAN  GUZ wypowiadali frazy scenariusza - 
''  ZA NAMI 4 LATA EDUKACJI I POŻEGNANIE ZE SZKOŁĄ , KTÓRĄ  CZASAMI TRAKTOWALIŚMY  JAKO ZŁO KONIECZNE , A TERAZ STRASZNIE  NAM ŻAL , BO  NIGDY JUŻ  NIE BĘDZIEMY MIEĆ SWOJEJ  SZKOŁY...'' słychać było , jak łamie  im  się  głos , a w oczach  siedzących ( wśród  licznie  zgromadzonej  społeczności  szkolnej ) absolwentów pojawiały  się  pierwsze łzy...

DSC 0748  DSC 0747 
 DSC 0760  DSC 0764


    Na uroczystość  przybył starosta powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego , pan Tadeusz Teterus , który  zgodnie z właściwą  sobie  tradycją , przyniósł dla absolwentów koszyk słodkich kinderjajek , wyjaśniając , oczywiście, swój  koncept tych  upominków i  składając im gratulacje oraz życzenia pomyślnego  startu w prawdziwą  dorosłość !
   Pani dyrektor , Wioletta Folwarczna - Nowak poprosiła, zgodnie  ze szkolną  tradycją , uczniów , ktorzy  w ciągu 4 lat  nauki uzyskali średnią  ocen przynajmniej 4,5 o ich  pamiątkowe  wpisy  do Złotej Księgi.  Na scenę  weszły kolejno - AGNIESZKA  WSZĘDYBYŁ , AGNIESZKA  OSETEK , ALEKSANDRA  WITCZAK , PAULINA  STASZEWSKA , ROKSANA  LEWCZUK , MAGDALENA  NASTAGA , którym pani dyrektor wręczyła  nagrody  ksiązkowe , ich  rodzicom  listy  gratulacyjne oraz złożyła wszystkim absolwentom życzenia pomyślności  w   zyciu zawodowym , osobistym , na  dalszych  szczeblach  edukacji . A potem nastąpił prawdziwy  deszcz  nagród  i  podziękowań  dla  uczniów  za ich  czteroletnią  pracę  społeczną na polu  Samorządu  Szkolnego  i radiowęzła, za promocję  szkoły , udział  w  konkursach  przedmiotowych , gastronomicznych, w zawodach  sportowych , w konkursie pierwszej  pomocy, w trójstronnej  polsko- niemiecko - ukraińskiej  wymianie młodzieżowej , w wieczorach  poetyckich  i programach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.......W imieniu  uczniów  klas  trzecich piękną  mowę  pożegnalną  wygłosiła  Karolina  Kwapisz.

DSC 0785  DSC 0802 
 DSC 0799  DSC 0815
 DSC 0928  DSC 0954


   Natomiast  absolwenci  dziękowali  symbolicznymi  różyczkami  nauczycielom i  rodzicom  przy dżwiękach  nastrojowego  utworu  , granego na  saksofonie (tu  po  raz  ostatni ! ) przez  niezastąpionego Dawida Żylińskiego oraz piosenki ''Cudownych  rodziców mam''. Dużym  zaskoczeniem dla  zgromadzonych było  odczytanie przez ROKSANĘ LEWCZUK i AGNIESZKĘ  WSZĘDYBYŁ rymowanych tekstów o wszystkich nauczycielach , którzy przez te 4 lata byli ich edukatorami . Autorskie  teksty  Roksany  zostały  wynagrodzone przez publiczność rzęsistymi  brawami !
 Nadszedł  wreszcie moment wręczenia absolwentom przez  wychowawcę , panią Małgorzatę Szadkowską , świadectw ukończenia  szkoły oraz zrobienia  pamiątkowych  zdjęć z wszystkimi  nauczycielami, a DOMINIKA  RYMER , laureatka  powiatowych  konkursów  muzycznych  zaśpiewała  piosenkę - OSTATNI  RAZ  Z  MOJĄ  KLASĄ , po  uczniowie  młodszych  klas  wrócili  na  lekcje , a  absolwenci  rzucali się  sobie  na  szyję i.....- NA ŚWIADECTWACH  ODLECIELI !!!
(więcej zdjęć z uroczystości w naszej galerii)
                                                                 /red. M. Szadkowska/